Menemen Klima Servisi

Menemen Klima Servisi 

Klima, yaz aylarında soğutmak kış aylarında ise ortamı ısıtmak amacı ile kullanılan elektronik cihazlardır. Yanlış kullanımı ya da hatalı üretim gibi durumlarda arızalanabilen bu cihazların düzenli aralıklarla bakımı yapılmalıdır. Bunun için Menemen klima servisi olarak firmamızca gerekli olan hizmeti size profesyonel ekibi ile sunacaktır. Bakımları yapılan klimalar daha verimli çalışırlar ve uzun ömürlü olurlar.

Klima Arızalarının Başlıca Nedenleri 

Klimalar, çeşitli gazlar aracılığı ile soğutma ve ısıtma işlevi görürler. Bu gaz miktarının yetersizliği nedeniyle de verimli çalışmayabilirler. Bununla birlikte elektrik tüketimi de artar. Hem ihtiyaç duyulan konfor sağlanamaz hem de fazla elektrik harcanmış olur.

Bir başka arıza nedeni ise klima filtrelerinin tozlanmasıdır. Filtrelerde biriken tozlar ve polenler sağlığınızı da önemli ölçüde etkiler. Nefes darlığı ve polen alerjisi gibi rahatsızlıkları olanlar için büyük sorunlara yol açar. Hatta ciddi bir akciğer enfeksiyonu olan lejyoner hastalığı da bakımı yapılmamış klimalar ile bulaşabilir.

Klima arızası, tüm bunlardan bağımsız bir şekilde elektrik tesisatından kaynaklanıyor olabilir. Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi klimalar da bakım ve onarımın geciktirilmesi daha ciddi arızalara neden olur. Bu yüzden vakit kaybetmeden yetkili servise haber verilmelidir.

Klima Servisi Ne İş Yapar? 

Menemen klima servisi olarak klima montajı, klima bakımı ve klima tamiri gibi konularda tecrübeli personellerimiz ile müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaktayız. Klimanın montajının doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir.

Bunun için klimanın konumu odada bulunan diğer elektronik cihazlara göre ayarlanmalıdır. Ayrıca dış ünitenin iklim koşullarına karşı korunaklı bir alana montajı yapılmalıdır. Aynı zamanda zamanla eskiyen parçalar değiştirilmeli, iç ve dış ünite kontrol edilmelidir. Bu konuda da devreye klima servisleri girmektedir.

Klimaların senede iki defa bakımını yaptırmaya özen gösterilmelidir. Çünkü arızaların en büyük sebebi klima bakımının yaptırılmamasıdır. Bakım esnasında; elektrik bağlantıları, iç ve dış ünite kontrolleri, aşınmış ve yıpranmış parça olup olmadığı, boru hattı izolasyonu kontrolleri ve hava filtrelerinin temizliği yapılır. Menemen klima servisi, olarak firmamız tarafından klima bakımı ve onarımı konusunda size gerekli hizmeti vermektedir.

[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Şimdi Ara Servis Çağır